بزرگانتاریخ و انسانیویدیوها

اوا براون ، تنها زن در زندگی خصوصی آدولف هیتلر

کسی که هیتلر پس از ۳۰ ساعت تعهل به اتفاقش خودکشی کرد!

در بسیاری از مکاتباتی که ممکن است افراد در فضای مجازی با یکدیگر انجام دهند، یا بسیاری از مقالات و مطالب نامعتبری که در وب سایت های نامعتبر تر پخش می شوند عنوان شده است که هیتلر چندین و چند همسر داشته است. حتی در اوج ناباوری در سال ۱۳۹۴ خورشیدی در استان مازندران در ناحیه کاسپی در شمال ایران زمین ، شوایعی از سوی یک شخص بیان شده بودند که بیان داشتند وی توانسته نوه آدولف هیتلر را مسلمان کند! اما حقیقت چیست؟ آیا هیتلر بیش از یک نفر همسری داشته و آیا اصلا فرزندی به دنیا آورده بوده است؟ پاسخ منفی است زیرا اوا براون تنها زن در زندگی خصوصی آدولف هیتلر ، به لاتین Eva Braun تنها زنی در زندگی خصوصی آدولف هیتلر بود که هیتلر او را معشوقه خود می دانست.

حتی در اوج ناباوری در سال ۱۳۹۴ خورشیدی در استان مازندران در ناحیه کاسپی در شمال ایران زمین ، شوایعی از سوی یک روحانی بیان شده بودند که بیان داشتند وی توانسته نوه آدولف هیتلر را مسلمان کند! اما حقیقت چیست؟ آیا هیتلر بیش از یک نفر همسری داشته و آیا اصلا فرزندی به دنیا آورده بوده است؟ پاسخ منفی است زیرا اوا براون به لاتین Eva Braun تنها زنی در زندگی خصوصی آدولف هیتلر بود که هیتلر او را معشوقه خود می دانست.

خلاصه زندگی اوا براون:

اوا آنا پاولا براون ، زاده ۶ فوریه ۱۹۱۲ در مونیخ واقع در آلمان بود. او در یک خانواده باواریایی و سطح متوسط متولد شده بود و تا حدودی زندگی سختی می گذراند. اما پس از مرگ یکی از اقوام و رسیدن ارثیه ای بسیار گرانبها به خود و خانواده اش زندگیشان به شکلی ناگهانی رو به رفاه نهاد. مادرش فرانتسیکا کرونبوگر و پدرش فریدریش براون بود. اوا براون در سال ۱۹۳۰ به عنوان یک فروشنده در فروشگاه هاینریش هافمن (یک عکاس مشهور آلمانی) به عنوان عکاس ویژه ی آدولف هیتلر مشغول به کار شد و از همان پس با هیتلر آشنا شد. وی پس از آن معشوقه هیتلر شد و در خانه ای که در مونیخ هیتلر برایش جهت زندگی فراهم کرده بود زندگی می کرد و رابطه خوبی نیز با شخص هیتلر داشت. البته در ۱۹۳۶ که یکی از سال های اوج آلمان نیز بود اوا به ویلای شخصی هیتلر در برگهوف و ارتفاعات باواریا منتقل شد.

پایان کار اوا براون و هیتلر کنار هم:

همانطوری که می دانید در ۳۰ ژانویه ۱۹۴۵ میلادی مسیح بعد از شکست و سقوط رایش سوم در جنگ جهانی ، هیتلر در پناهگاه زیر زمینی اش در شهر برلین موسوم به لانه ی گرگ خودکشی کرد اما در آن هنگام به شکل عجیبی اوا براون همراهش بود.

این در حالی است که هیتلر هیچگاه اجازه همراهی اوا با خودش در برلین را به وی نمی داد و از همین رو اوا برای اثبات وفاداری و به این دلیل که علاقه ای وصف ناپذیر به شخص آدولف هیتلر داشت در اواخر شکست آلمان در شهر به آتش کشیده شدۀ برلین ، در کنار هیتلر و بر خلاف دستور او حاضر شد اما واکنش هیتلر نه تنها خشن نبود بلکه بسیار لذت برد که همسر زندگی اش این گونه با وی وفادارانه برخورد می کند. نهایتا در پناهگاه زیرزمینی هیتلر موسوم به «لانه گرگ» در برلین که صد البته توسط متفقین بعد از فتح برلین تخریب و نابود شد، اوا و هیتلر با یکدیگر به خاطر وفاداری شدیدی که اوا از خود نشان داده بود ازدواج کردند و بعد از مدت کوتاهی در کنار یکدیگر خودکشی کردند.

شاید علت این خودکشی این بود که هیتلر می دانست ، حال که برلین سقوط کرده مردم بسیاری کشته و مورد تعرض قرار می گیرند پس منصفانه ندید خود زنده باشد و فرار کند پس ماند و در کنار مردمش جان داد اما ترجیح داد خود جان خود را بگیرد تا این که به شکلی خفت بار توسط متفقین کشته و تحقیر شود و در این کار همسرش نیز با او شریک بود. تا جایی که اطلاعات در دسترس است ، اوا برای خودکشی از سیانور و هیتلر از گلوله تفنگ استفاده کرد.

بعد از خودکشی ، طبق خواسته ای که هیتلر داشت اجساد خودش ، سگش و اوا باهم سوزانده شدند. چه بسا کسانی نظیر یوزف گوبلز وزیر تبلیغات آلمان نازی و همسرش ماگدا گوبلز (راشل) نیز همین گونه عمل کردند. چرا که گوبلز ها ابتدا ۶ فرزند خودشان را با سیانور و خودشان را به ضرب گلوله خودکشی خانوادگی کردند. بسیاری دیگر نیز همین گونه عمل کردند برای مثال هانس گودریان وقتی بر سر میز شام کنار خانواده اش (همسر و دو فرزندش) نشسته بود دو نارنجکی که در دستان خود داشت را منفجر و خودکشی خانوادگی کرد.

با توجه به استدلالاتی که در بالا بیان شدند ، هیتلر و اوا هیچگونه فرزندی نیز نداشتند. زیرا در مدت زمانی که هیتلر و اوا متاهل بودند حتی یک درصد امکان وجود فرزندی برای ایشان وجود نداشته و ندارد. پس همان شوایعی که مبنا بر وجود داشتن فرزند یا نوه از سوی هیتلر هستند نیز با همین منطق کاملا ساده قابل رد هستند و می توان گفت بدون استثناء همه دروغ هایی هستند که برای تیره کردن فضای جنگ ساخته شده اند.

رد شایعه علاقه هیتلر به خلبان شخصی اش:

در ویکی پدیای فارسی ، وقتی متن را مرور می کنیم به نکته ای بر می خوریم که عنوان دارد : «می گویند ، هانا دوست دختر هیتلر بوده است.» و در اوج ناباوری هیچ توضیح تکمیلی برای این جمله داده نشده و اصلا مورد بررسی قرار نگرفته است و این در حالی است که بسیاری فکر می کنند میان هیتلر و خلبان شخصی اش هانا رایچ رابطه عاشقانه ای وجود داشته است که باز هم این مسئله سراسر دروغ است.

چرا که هیچ مدرکی که اثبات کند این شوایع درباره هانا رایچ حقیقت داشته اند وجود ندارد و ویکی پدیای فارسی مانند همیشه بدون منبعی موثق نوشتاری عنوان کرده است که باعث شده شبهه ای در زندگی خصوصی هیتلر برای کاربران ایرانی پدید آید. لازم به ذکر است درباره وجود رابطه ای عاشقانه میان هانا رایچ و هیتلر همه چیز مطلقا مردود می باشد چرا که نام هانا تا به حال در میان شوایعی که درباره همسر هیتلر بیان شده بودند دیده نشده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

سینا کارنلیوس

همیشه آرزو داشتم جایی می بود تا بتوانم نتیجه تحقیقات و پژوهش های خودم در موضوعات مختلف را در آن منتشر و به صورت رایگان در اختیار عوام قرار بدهم؛ این هدف را امروز در ایران گلوب خلاصه کردم و تا سرحد امکان در آینده نیز به آن خواهم پرداخت.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا